OSCARS 2015

2015-02-24

V pondelok som šla spať o šiestej ráno a to kvôli odovzdávaniu prestížnych cien. Už tretí rok za sebou som sa odhodlala pozrieť túto show, pretože som sa veľmi tešila na tohtoročného moderátora, ktorý bol skvelý Neil Patrick Harris. Už o pol jednej začínal priamy prenos z červeného koberca, kde sa mohli predviesť viaceré hviezdy vo svojich róbach. Musím povedať, že ma milo prekrapila Dakota Johnoson v dokonalej červenej róbe so svojou mamou. Krásne zažiarila a dokázala si ukradnúť trochu pozornosti aj pre seba. Taktiež som si všimla, že Jennifer Lopez nesmierne pristanú nude odtiene a skoro som nespozorovala, že mala niečo na sebe. Musím taktiež vyzdvihnúť róbu Lupity Nyong’o, ktorá vyzerala ako z rozprávky. Perfektné perly vytvárali skvelý kontrast s jej pokožkou a vyzerala bezchybne. Emma Stone a Rosamund Pike sa taktiež ukázali v nádherných žiarivých farbách a vážne ma ohúrili.

Po tomto krásnom predstavení rób sme sa o pol tretej ocitli v samotnej show. Bolo to vydarené, perfektné vystúpenia a humor, ale musím povedať, že minulý rok s Ellen sa mi to páčilo viac. Možno nastavila laďku príliš vysoko. Lady Gaga a John Legens totálne odrovnali každého v publiku s ich dokonalými hlasmi a doteraz som očarená.

Čo sa týka cien, tak musím povedať, že som s výsledkom celkom spokojná. Najviac sa teším z ceny pre Eddieho Redmayna za najlepší herecký výkon v hlavnej úlohe vo filme Teória všetkého, kde stvárnil postavu samotného Stephena Hawkinga. Veľmi som mu to priala a bol viac než nadšený. So svojou manželkou vyzerali ako 15-roční zaľúbení a to pôsobila viac než roztomilo. Ostatné ceny boli taktiež dané právom za skvelé výkony a teším sa s nimi.
Best Picture - Birdman
Best Actor - Eddie Redmayne, The Theory of Everything
Best Actress - Julianne Moore, Still Alice
Best Supporting Actor - J.K. Simmons, Whiplash
Best Supporting Actress - Patricia Arquette, Boyhood
Best Director - Alejandro Gonzalez Inarritu, Birdman
Best Original Screenplay - Birdman
Best Adapted Screenplay - Graham Moore, The Imitation Game
Best Foreign Film - Ida
Best Makeup and Hairstyling - The Grand Budapest Hotel
Best Original Score - The Grand Budapest Hotel
Best Cinematography - Emmanuel Lubezki, Birdman
Best Animated Feature - Big Hero 6
Best Documentary Feature - Citizenfour
Best Production Design - The Grand Budapest Hotel
Best Original Song - “Glory”, Selma
Best Documentary Short - Crisis Hotline: Veterans Press 1
Best Live Action Short - The Phone Call
Best Costume Design - The Grand Budapest Hotel
Best Editing - Whiplash
Best Sound Editing - American Sniper
Best Sound Mixing - Whiplash
Best Visual Effects - Interstellar
Best Animated Short - Feast
Musím ešte povedať, že na tohto ročnom odovzdávaní cien zaznelo veľa skvelých myšlienok a príbehov v príhovoroch výhercov. Rozhodla som sa, že ich tu pár dám, ale nebudem ich prekladať, pretože je to tak silné ako to má byť jedine v originále!

“So here’s the thing: Alan Turing never got to stand on a stage like this and look out at all these disconcertingly attractive faces and I do, and I think that’s the most unfair thing I’ve ever heard. So in this brief time here, what I want to use it to do is say this: when I was sixteen years old, I tried to kill myself because I felt weird and I felt different and I felt like I did not belong. And now I’m standing here, so I would like for this moment to be for that kid out there that feels like she’s weird or she’s different or she doesn’t fit in anywhere. Yes, you do. I promise you do. Stay weird, stay different, and then when it’s your turn and you are standing on this stage, please pass the same message to the next person who comes along. Thank you so much.”
—  Graham Moore accepting an Oscar for writing The Imitation Game

“I want to dedicate this award to my fellow Mexicans who live in Mexico. I pray that we can find and build the government that we deserve. The ones that live in this country who are part of the latest generation of immigrants in this country I just pray they can be treated with the same dignity and respect of the ones who came before and built this incredible immigrant nation.”
—  Alejandro González Iñárritu (2015 Oscars speech after winning Best Picture for the movie Birdman)

"Nina Simone said it’s an artist’s duty to reflect the times in which we live. We wrote this song for a film that was based on events that were 50 years ago, but we say that Selma is now because the struggle for justice is right now. We know that the Voting Rights Act that they fought for 50 years ago is being compromised right now in this country today. We know that right now the struggle for freedom and justice is real. We live in the most incarcerated country in the world. There are more black men under correctional control today than were under slavery in 1850. When people are marching with our song we want to tell you ‘we are with you, we see, we love you, and march on."
—  Common & John Legend, Oscar acceptance speeches for Best Original Song (“Glory” from the movie Selma) 

“To every woman who gave birth, to every citizen and taxpayer, it’s our time to have wage equality once and for all and equal rights for women of the United States of America!”
—  Patricia Arquette’s equality speech on winning the Oscar for best supporting actress in Boyhood

8 komentárov:

 1. Ja sa na Oscara veľmi nepozerám, aj tak je hneď deň po tom celý Twitter úplne zaplnený všetkými detailmi :D Idú i nás dosť neskoro, a hoci ja viem vydržať tak dlho hore, v tom nie je problém, neviem sa o takom čase až tak sústrediť, akéto shows sú ešte k tomu nekonečne rozťahané a v noci na to nemám nervy :D Zajtra však idú The Brit Awards, tie sú však v Londýne, tak na to sa pozerať chcem :D
  Dakotine šaty boli prekrásne :)
  beelievin.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Emma Stone vypada opravdu nadherne :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. My se předávání chystáme koukat zítra :)

  Zatím jsme jen viděla pár fotek z after party a ty róby ach!

  Jinak Eddie si ho zasloužil, jeho výkon v The Theory of Everything byl bezkonkurenční:)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ja som to pozerala možno pól hodinu s maminou, keďže sme obe nevedeli zaspať, ale potom som to vzdala, pretože som už bola unavená. Polovicu filmov som žiaľ nevidela, ale súhlasím, že cenu za najlepší herecký výkon bol zaslúžený asi najviac. Gaga ma príjemne prekvapila, bola jednoducho krásna a to jej vystúpenie.. wow fakt geniálne. Ostatné už veľmi nevnímam, keďže ako som povedala veľa z nich som nevidela a hercov nepoznám. Ako už napísala bee, tiež sa budem pozerať na Brit Awards, čo je asi jediné odovzdávanie cien, ktoré bezpodmienečne musím vidieť!

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Neil byl dokonalý!!
  A za cenu pro Eddieho jsem taky rád, ale ještě víc za tu pro Julianne, končně tu sošku má <3

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Ja by som ešte pripomenul (čo sa týka outfitov na červenom koberci) Julianne Moore, ktorá bola takisto dokonalá.

  Patrik
  http://www.madebyboy.com

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Jennifer Lopez byla perfektní, ty šaty jsou nádherné.:)
  Tereza, keepupwithstyle.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Já na Oscary nekoukala ani jsem pak nedohledávala výherce, takže ti moc děkuju za skvělý shrnutí! :)

  OdpovedaťOdstrániť

OXFORD © 2017
Theme by Blogs & Lattes

HORE