NEBOJME SA TVORIŤ

2019-02-11


Výsledky môjho malého experimentu. Počas skúškového obdobia som mala tak trochu viac času, a tak som sa pokúsila o niečo nové a zaujímavé. Vždy som chcela vytvoriť fotografie, ktoré by prezradili viac, než len to, aký mám na sebe outfit. Chcela som si vyskúšať, aké to je urobiť si taký menší fotošút. Vybrala som si lokáciu, oblečenie a trochu som zaexperimentovala aj s pózami. Určovala som dokonca aké zábery by som chcela vytvoriť a za pomoci ľudského statívu som zachytila niečo, čo som ešte pred tým nikdy nevytvorila. Je to taký môj amatérsky možno začiatok niečoho nového, no chcem sa zlepšovať nielen v kompozícii a vymýšľaní celých takýchto fotení, ale aj v úprave fotiek, ktorej som sa začala taktiež venovať o čosi viac.


Týmto malým experimentom by som vám chcela niečo odkázať. Netreba čakať a treba si veriť. Vždy keď vidím všetku tú inšpiráciu a krásu okolo seba, tie skvelé fotografie, oblečenie, atmosféru, vždy si poviem, že všetci sú takí úžasní a talentovaní. Ja mám len internát a desaťročný fotoaparát, no aj s tým všetkým sa dá pracovať. Aj na starom internáte sa dajú nájsť krásne lokácie na fotenie a aj so starým fotoaparátom sa dá zachytiť niečo zaujímavé. Každý niekde začínal a každý tvrdo pracoval, aby mal také krásne fotografie, modely, výtvory, všetci so svojou kreativitou pracovali dosť dlho, a preto sa ani ja nemôžem nechať odrádzať a priať si, aby mi všetko padlo z neba rovno do rúk. 


Tento rok sa chcem prestať vyhovárať, už sa nechcem viac sťažovať, že to nejde. To neplatí len pre fotografovanie či vymýšľanie nových projektov, ale aj pre iné veci. Veď povedzme si pravdu, koľkokrát sme sa niečomu nezačali venovať, lebo sme boli trochu leniví, netrpezliví, lebo sme hľadali len výhovorky a mysleli, že sa to nedá len preto, že nemáme dobré vybavenie či sami to nezvládneme. Trochu tej motivácie na začiatku roka nikdy nezaškodilo a aj keby som náhodou nefotila toľko, koľko by som chcela, vždy chcem vytvárať niečo kreatívne a ukazovať vám, že každý niečo dokáže, keď si začne veriť a vezme veci do vlastných rúk.


10 komentárov:

 1. Uplne suhlasím vyhovárať sa je lahké ale miesto toho še už xlrat mohli začat adpon skusat i ked by to nebolo presne podla predstav ale aspon by sme sa zacali priblizivat k nasim cielom a nieco pre seba aj spravit a zit produktivnejsie.

  A k outfitu a clanku - mega mega sa mi to páči, tak len tak dalej mylsienka tohto projektu je super tak sa tesim na dalsie experimentovanie fotošútov! :) a editing a fotky su mega super ����

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Teším sa, že sa ti tento nápad páči a ďakujem za tvoju neustálu podporu <3

   Odstrániť
 2. Mňa tvoje fotografie vždy fascinovali a nadchli – a aj tento článok pozostáva z parádnych záberov. Ty si jednoducho človek, ktorý patrí rovnako pred objektív, ako aj zaňho – na fotkách vždy vyzeráš úžasne; ale taktiež poznáš ideálne uhly, kompozície a podobne.
  A z vlastnej skúsenosti viem, že vždy, keď samú seba trochu postrčím a spravím niečo, čo som dlho odkladala, lebo som si bola istá, že sa to nejako pokazí alebo to nebude tak, ako som si predstavovala, nakoniec z toho vznikne niečo úžasné a nádherné, s čím som veľmi spokojná a len sa sama sebe smejem, že som sa k tomu neodhodlala už skôr. Tak verím, že budeš experimentovať častejšie, pretože fotky sú naozaj parádne! ❤
  BEE A CHANGE // Facebook Page // READ ABOUT "GOING PAPERLESS"

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem pekne, takú pochvalu si snáď ani nezaslúžim <3

   Odstrániť
 3. Fotky sú úžasné!!! Vždy, keď vytváraš svoje outfity, tak ma fascinuje ako ich vieš skombinovať. Páči sa mi, že šetríš, a že píšeš za koľko, ktoré veci máš. Kde si ich kúpila... A si naozaj fotogenická :)
  Ja mám teraz taký cieľ, že tento semester sa budem učiť priebežne (najmä na jeden konkrétny predmet). Tak dúfam, že výhovorky pôjdu bokom! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Moc se mi ty fotky líbí, hned jak jsem viděla tu první, tak mi to připomnělo jeden film, ale nemůžu si vzpomenout jak se jmenuje. Každopádně ti to sluší, svetr je parádní.

  Šárka

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ach Dianko. Tenhle článek mě donutil/motivoval k tomu, abych konečně vyplodila nějaký článek na svůj nový blog. Dlouho jsem to odkládala, vymlouvala se na techniku a po přečtení tvého článku jsem si řekl "Sakra, zvládnu to i bez foťáku jen s mobilem,, :D Alespoň potom budu vědět, jestli se mi investice do techniky vyplatí nebo ne... Přece jen vím, že se dlouhodobě blog nedá udržet na fotografiích z telefonu ale jak student mám příjmy dost omezené... Inu co dodat, děkuju ♥

  https://natyrally.blogspot.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Úplne s tebou súhlasím. Je to tak, že človek by sa mal púšťať do vecí, z ktorých má strach a neverí si. Pretože v behu sa naučí, čo a ako, a ako osobu ho to nesmierne obohatí :)

  THE EFFLORESCENCE GIRL

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Ahoj. Musím říct, že fotky jsou velice nevšední a strašně moc se mi líbí. Koukala jsem i na další tvoje fotky a všechny jsou takové jiné, než mají ostatní :) Já nad outfitovými fotkami také nějakou dobu uvažuji, i když nejsem zrovna člověk fotogenický, ale uvidíme :) Opravdu moc povedený motivující článek, díky za něj.

  OdpovedaťOdstrániť

OXFORD © 2017
Theme by Blogs & Lattes

HORE